
tóra różni się od tej, którą widzą czytelnicy danej strony. Cloaking polega więc na oszukiwaniu przeglądarki, żeby osiągnąć wyższe pozycje w rankingu, niż byłoby to możliwe bez stosowania tej metody. Z powodu niezgodności treści przedstawianej wyszukiwarce oraz odbiorcom taka strona może zostać trwale usunięta z indeksów większości wyszukiwarek. Z tego powodu jest to bardzo niepolecana oraz nieetyczna metoda pozycjonowania, które w efekcie może przynieść więcej szkody, niż pożytku.
Według zwolenników tej strategii istnieje dzięki
Inbound marketing jest bezpośrednio związany z koncepcją tzw. marketingu za przyzwoleniem (z ang. permission marketing), opracowaną przez Setha Godina, zgodnie z którą, odbiorca danego przekazu marketingowego sam musi wyrazić na niego zgodę, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty, usługi bądź informacje za pomocą wyszukiwarek internetowych. Według zwolenników tej strategii, istnieje dzięki temu większe prawdopodobieństwo, że treści reklamowe trafią do osób faktycznie nimi zainteresowanych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing
Czy to jak zbudowana jest strona ma wpływ na SEO?
Czy pozycjonując witryny internetowe warto zadbać o ich odpowiednią strukturę? Odpowiedź dobrego specjalisty od marketingu internetowego może być tylko jedna : zdecydowanie tak! Budowa strony ma wpływ na jej użyteczność, która to przekłada się na zadowolenie użytkowników i dłuższy czas spędzany na stronie internetowej. Budowa strony to także techniczne aspekty umieszczania na niej treści – struktura nagłówków, nasycenie słowami kluczowymi, umieszczenie słów kluczowych w artykule, generalnie wszystko to, co może mieć wpływ na sukces i co jest istotne z punktu widzenia tak zwanego technicznego SEO.